OLIVE PIT PANTRY. SKIP THE LINES.
In an effort to better support our customers we are offering Olive Pit ingredients to our local community. In doing so we hope to offer a safer alternative to crowded grocery stores. Available for pickup or delivery through Toast App and Door Dash.
OLIVE PIT PANTRY. SKIP THE LINES.
In an effort to better support our customers we are offering Olive Pit ingredients to our local community. In doing so we hope to offer a safer alternative to crowded grocery stores. Available for pickup or delivery through Toast App and Door Dash.
ESSENTIALS
Roma Tomato $2.50 per lb
3 pack of Romaine Hearts $6
2 pack of Red Leaf Lettuce $6.00
Crimini Mushrooms $3.75 per 1/2 lb
Jumbo Red Onion $1.50 per lb
Jumbo Carrots $1.50 per lb
Eggplant $3.00 ea
One Dozen Eggs $5
Unsalted Butter $5 per lb
One Gallon Milk $6.25
1 lb Grated Parmesan Cheese $10.00
1 lb Feta Cheese $8.00
1 lb Grated Kefalograviera Cheese $12.00
Kalamata Olives 1/2 lb $5.00
Yukon Gold Potato $1.75 per lb
Russet Potato $1.00 ea
Zucchini $2.50 per lb
Hot House Cucumber $2.25 ea
Yellow Squash $2.50 per lb
Red Bell Pepper $2.50 per lb
Green Bell Pepper 2.00 per lb
Fuji Apples $4.00 per lb
Oranges $.75 ea
Lemons (2) $1.00
Limes (2) $1.00
PROTEIN
2.5-3 lb Whole Chicken $7
8oz Filet Mignon $9
Fresh Salmon $14 per lb
16-18oz Rack of Lamb $30
HYGENE
6 pack of Toilet Paper $8
Paper Towels $5.75
Sanitizer Wipes 95 count $10
PROTEIN
2.5-3 lb Whole Chicken $7
8oz Filet Mignon $9
Fresh Salmon $14 per lb
16-18oz Rack of Lamb $30
ESSENTIALS
Roma Tomato $2.50 per lb
3 pack of Romaine Hearts $6
2 pack of Red Leaf Lettuce $6.00
Crimini Mushrooms $3.75 per 1/2 lb
Jumbo Red Onion $1.50 per lb
Jumbo Carrots $1.50 per lb
Eggplant $3.00 ea
One Dozen Eggs $5
Unsalted Butter $5 per lb
One Gallon Milk $6.25
1 lb Grated Parmesan Cheese $10.00
1 lb Feta Cheese $8.00
1 lb Grated Kefalograviera Cheese $12.00
Kalamata Olives 1/2 lb $5.00
Yukon Gold Potato $1.75 per lb
Russet Potato $1.00 ea
Zucchini $2.50 per lb
Hot House Cucumber $2.25 ea
Yellow Squash $2.50 per lb
Red Bell Pepper $2.50 per lb
Green Bell Pepper 2.00 per lb
Fuji Apples $4.00 per lb
Oranges $.75 ea
Lemons (2) $1.00
Limes (2) $1.00
HYGENE
6 pack of Toilet Paper $8
Paper Towels $5.75
Sanitizer Wipes 95 count $10
AVAILABLE ON

